Użytkowniku,

Na stronie ifmglobalfunds.com używana jest technologia cookie w celu analizowania ruchu na stronie. Dodatkowo, w celu otrzymania materiałów marketingowych lub podjęcia kontaktu możesz pozostawić nam swoje dane. Zapoznaj się z poniższymi informacjami przed przejściem do strony. Klikając przycisk „przejdź do strony” lub zamykając to okno zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej. W przypadku korzystania ze strony ifmglobalfunds.com danymi osobowymi jest np. adres IP. Dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies instalowanych przez IFM Global Funds S.A. na stronie i urządzeniach używanych podczas korzystania ze strony. Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych w przypadku korzystania ze strony ifmglobalfunds.com:


  • - niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią. Obejmuje między innymi dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania usług jak również prowadzenie marketingu i promocji produktów IFM Global Funds S.A.

  • - dobrowolna zgoda - aby móc dostarczyć poradnik lub inne materiały możliwe do pobrania ze strony ifmglobalfunds.com lub aby podjąć kontakt w celu przedstawienia oferty IFM Global Funds S.A.. Udzielenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Zgoda na przetwarzanie danych może być w każdej chwili wycofana.

Dane przetwarzane są do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania:


  • - w przypadku udzielenia zgody - do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań ograniczających tę zgodę,

  • - w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora – do czasu istnienia tego uzasadnionego interesu.


Administratorem danych jest IFM Global Funds S.A. z siedzibą w Katowicach, Al. Wojciecha Korfantego 141 C, 40-154 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000322019, NIP:526-27-50-360, REGON: 015611781, mail: [email protected] Każdy ma prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.


Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych IFM Global Funds S.A.: Monika Piecuch-Krause, mail:[email protected]

Kup online
Wróć
Dostatnie życie na emeryturze
Ikona zegarka Czas czytania: 5

Słowo emerytura powinno kojarzyć się z zasłużonym odpoczynkiem i spokojem, czasem w którym można np. realizować swoje pasje. Nie powinno wywoływać stresu, kojarzonego ze spadkiem poziomu życia na skutek otrzymywania mniejszej ilości pieniędzy niż w czasie aktywności zawodowej.

Szacunki wysokości przyszłej emerytury Polaków nie zapewniają poczucia spokoju i finansowego bezpieczeństwa.

Dlatego warto pomyśleć o gromadzeniu dodatkowych środków, które pozwolą spokojnie i godnie żyć na emeryturze, a jednocześnie zapewnią możliwości realizowania swoich hobby, pasji i działań, na które brakowało wcześniej czasu.

Osoby aktywne zawodowo mogą skorzystać z Programu Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem na 17 lat. Program ten może wypracować dla Ciebie 127 tysięcy złotych, jeśli co miesiąc będziesz wpłacać 300 złotych. Możesz oszczędzać więcej, np. 500 złotych miesięcznie? Twoje oszczędności mogą osiągnąć wartość 210 tysięcy złotych.

Jeśli Program Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem będzie jedynym źródłem Twojej emerytury, staraj się odkładać jak najwięcej co miesiąc, albo dopłacaj okazyjnie większe kwoty ponad te zaplanowane do Programu. Nie wiąże się to dla Ciebie z żadnymi kosztami. Jeśli otrzymasz niską emeryturę z ZUS’u dodatek do niej z Programu Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem będzie doskonały. Oszczędzasz już na emeryturę przez inny plan systematycznego oszczędzania? Dobrze. Program Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem potraktuj jako świetny dodatek, wypracowany na rozwiniętych rynkach zagranicznych, nie tylko na polskim rynku finansowym.

Zgromadzone środki zapewnią Ci faktyczne poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji czerpania z życia. A może zechcesz je kontynuować nie w Polsce? Oglądałeś brytyjską komedię „Hotel Marigold”, której bohaterowie jesień życia postanawiają spędzić w Indiach?

Za najlepsze miejsca na emeryturę, światowe rankingi określają Hiszpanię i Niemcy. Koszty życia są tam wysokie. Trzeba by odkładać co miesiąc sporą sumę. By było taniej, można spojrzeć w innych kierunkach, które mogą zapewnić bardziej komfortowe warunki niż Polska. Czarnogóra to kraj, który zapewni Ci niższe koszty życia oraz m.in. ciepły, stabilny klimat. Tajlandia to z kolei kraj, w którym para emerytów dysponująca kwotą ok. 3 tysięcy złotych miesięcznie może wieść komfortowe życie bez wyrzeczeń. Program Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem, w którym będziesz oszczędzać przez 17 lat może pokryć Ci koszty blisko 6 lat życia w tym kraju. A może Kolumbia, Nikaragua, Ekwador, czy Filipiny? Rosnący poziom opieki medycznej, jakość środowiska naturalnego, dojrzałe w słońcu warzywa, owoce, czy słońce jako dostawca witaminy D to cenne walory tych miejsc. A Ciebie na to stać!

Pamiętaj o jednej z korzyści Programu Systematycznego Oszczędzania IFM Moja Przyszłość z Bonusem – możesz go przerwać w dowolnym momencie i wcześniej niż zakłada opcja czasowa Programu wycofać całą pulę środków. Program zakłada m.in. 12-letni okres oszczędzania, a Ty możesz go zamknąć po 8 latach. Program umożliwia oszczędzanie m.in. przez okres 17 lat, ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś go zakończył po 10, czy 15 latach. Nie wiąże się to dla Ciebie z żadnymi kosztami. Twoje oszczędności wypracowały oczekiwaną przez Ciebie wartość? Możesz je wycofać i czerpać z nich. Więcej o Programie IFM Moja Przyszłość z Bonusem dowiesz się tutaj

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Bezpieczna przyszłość Twojego dziecka

Każdy rodzic chce dla swego dziecka jak najlepiej. Chce mu zapewnić ws (...)

Czytaj więcej

Podróż dookoła świata

Wymarzona podróż dookoła świata nie musi pozostawać tylko w sferze mar (...)

Czytaj więcej

Zakup wymarzonego pojazdu

Kupno wymarzonego samochodu albo motocykla to dla wielu poważna inwest (...)

Czytaj więcej

Realizacja pasji

Pasja jest dla wielu z nas receptą na ciekawie spędzony czas, odskoczn (...)

Czytaj więcej

Środki na każdą inną okoliczność

Chcesz poszerzać swoją wiedzę studiując podyplomowo? Chciałbyś poczuć (...)

Czytaj więcej

Poznaj korzyści płynące z kupna produktów finansowych IFM Global Funds online

pozbądź się stresu transakcyjnego szyfrowanie i PaybyNet
zminimalizowany czas transakcji tylko 12 minut dzieli Cię od dokonania zakupu
płacisz minimalną
opłatę
kod SMS do autoryzacji transakcji szybkość i wygoda
Wyróżnienia i nagrody Fundusz IFM Globalny Ostrożnego Oszczędzania znalazł się w gronie 15 najlepszych produktów inwestycyjnych 2016 roku wg Gazety Finansowej (Gazeta Finansowa, 23.09.2016).

Zainwestuj w bezpieczne produkty
finansowe otwarte na Ciebie

Potrzebujesz tylko dowodu osobistego i numeru rachunku bankowego

kup online

Inwestowanie w tytuły uczestnictwa Subfunduszu wiąże się z ryzykiem, a Subfundusz nie gwarantuje osiągnięcia celów inwestycyjnych, ani uzyskania określonych wyników inwestycyjnych. Prezentowane dane dotyczące wyników inwestycyjnych są liczone na bazie stopy zwrotu pomniejszonej jedynie o koszty obciążające poszczególne subfundusze, jednakże bez uwzględnienia opłat manipulacyjnych, pobranych podatkówi innych świadczeń, które powinny być wzięte pod uwagę przy wyliczaniu ostatecznej stopy zwrotu z inwestycji. Uczestnicy Subfunduszu muszą się liczyć z możliwością utraty części wpłaconych środków. Stopa zwrotu z inwestycji w tytuły uczestnictwa uzależniona jest od wartości tytułu uczestnictwa w momencie jego zbycia i odkupienia przez Subfundusz oraz od wysokości poniesionej opłaty manipulacyjnej. Dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a potencjalne korzyści z inwestowania w Subfundusz mogą zostać zmniejszone o pobrane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf opłat oraz prowizji. Szczegółowe informacje dotyczące Subfunduszu, w tym opis ryzyka inwestycyjnego, opłaty oraz inne koszty związane z uczestnictwem obciążające Subfundusz oraz informacje o podatku obciążającym dochód z inwestycji znajdują się w Prospekcie informacyjnym, Tabeli Opłat Manipulacyjnych i Kluczowych Informacjach dla Inwestorów (KIID).

Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i nie zawiera propozycji nabycia instrumentu finansowego. Wykresy i diagramy mają charakter wyłącznie ilustracyjny i nie są doradztwem inwestycyjnym ani prognozą. Nie stanowią podstawy do ustalenia zobowiązań żadnej ze stron. Organem nadzoru nad IFM Global Funds S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego w Warszawie. Organem nadzoru nad Subfunduszem jest Commission de Surveillance du Sectour Financier w Luksemburgu.