Użytkowniku,

Na stronie ifmglobalfunds.com używana jest technologia cookie w celu analizowania ruchu na stronie. Dodatkowo, w celu otrzymania materiałów marketingowych lub podjęcia kontaktu możesz pozostawić nam swoje dane. Zapoznaj się z poniższymi informacjami przed przejściem do strony. Klikając przycisk „przejdź do strony” lub zamykając to okno zgadzasz się na postanowienia zawarte poniżej. W przypadku korzystania ze strony ifmglobalfunds.com danymi osobowymi jest np. adres IP. Dane osobowe mogą być zapisywane w plikach cookies instalowanych przez IFM Global Funds S.A. na stronie i urządzeniach używanych podczas korzystania ze strony. Podstawa prawna przetwarzania danych osobowych w przypadku korzystania ze strony ifmglobalfunds.com:


  • - niezbędność przetwarzania do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią. Obejmuje między innymi dokonanie pomiarów statystycznych, ulepszania usług jak również prowadzenie marketingu i promocji produktów IFM Global Funds S.A.

  • - dobrowolna zgoda - aby móc dostarczyć poradnik lub inne materiały możliwe do pobrania ze strony ifmglobalfunds.com lub aby podjąć kontakt w celu przedstawienia oferty IFM Global Funds S.A.. Udzielenie zgody jest całkowicie dobrowolne. Zgoda na przetwarzanie danych może być w każdej chwili wycofana.

Dane przetwarzane są do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania:


  • - w przypadku udzielenia zgody - do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań ograniczających tę zgodę,

  • - w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora – do czasu istnienia tego uzasadnionego interesu.


Administratorem danych jest IFM Global Funds S.A. z siedzibą w Katowicach, Al. Wojciecha Korfantego 141 C, 40-154 Katowice, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy Katowice – Wschód w Katowicach VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000322019, NIP:526-27-50-360, REGON: 015611781, mail: [email protected] Każdy ma prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych, wyrażenia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Uprawnienia powyższe przysługują także w przypadku prawidłowego przetwarzania danych przez administratora.


Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych Osobowych IFM Global Funds S.A.: Monika Piecuch-Krause, mail:[email protected]

Kup online
Wróć
11% w 2018 r. - trzecia wypłata dywidendy w funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania
Ikona zegarka Czas czytania: 5

IFM Global Funds S.A. informuje, że w dniu 20 listopada br. ustalony został poziom trzeciej w 2018 r. dywidendy w jednostce dywidendowej D subfunduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania.

Dywidenda za okres 25.07.2018 r. – 20.11.2018 r. została ustalona na poziomie 7,00 PLN na tytuł uczestnictwa subfunduszu.

Pierwsza dywidenda z subfunduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania została wypłacona w dniu 22 marca br. w wys. 3,20 PLN na tytuł uczestnictwa. Druga dywidenda z subfunduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania została wypłacona w dniu 26 lipca br. w wys. 0,80 PLN na tytuł uczestnictwa.

Biorąc pod uwagę trzy wypłaty, łączna dywidenda wypłacona z subfunduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania w 2018 roku wyniosła 11,00 PLN na tytuł uczestnictwa, co oznacza 11,41% w skali roku za okres od 28 grudnia 2017 r. do 20 listopada 2018 r. tj. za okres prawie 11 miesięcy.

W dniu 28 grudnia 2017 r. nastąpiła pierwsza wycena jednostki dywidendowej subfunduszu. Celem wprowadzenia do oferty jednostki dywidendowej było zapewnienie Inwestorom możliwości okresowej wypłaty zgromadzonych przez Fundusz zysków w formie gotówkowej. Fundusz wypłaca dywidendę, rozumianą jako wypracowany zysk i nie uszczupla kapitału Inwestorów.

Ustalono następujące daty ustalenia prawa do dywidendy (tzw. dzień obserwacyjny) w 2018 r.:

20 marca,

24 lipca,

20 listopada.

Dni wypłaty dywidendy to z kolei następne dni wyceny subfunduszu, czyli:

22 marca,

26 lipca,

22 listopada.

Przyjęte daty wypłaty dywidendy uznano za sprzyjające wydatkom Inwestorów w okresie Świąt Wielkanocy, przygotowań do rozpoczęcia roku szkolnego oraz Świąt Bożego Narodzenia.

Fundusz IFM Globalny Aktywnego Inwestowania jest globalnym funduszem aktywnej alokacji ze średniorocznym celem zysku na poziomie 6-7%. Fundusz można nabywać w euro i złotym w trzech różnych jednostkach A, P i D różniących się poziomem opłat i prawami do dywidendy. Fundusz posiada mechanizm eliminowania ryzyka walutowego między główną jednostką Funduszu w euro a złotym. Tym samym wszelkie wahania na parze walutowej EURPLN są minimalizowane i w praktyce nie wpływają na wynik Funduszu.

Fundusz zapewnia dywersyfikację w zakresie klas aktywów oraz w zakresie alokacji geograficznej. Nie dotyczą go ograniczenia strategii w polskich funduszach stabilnego wzrostu, czy zrównoważonych, które niezależnie od sytuacji rynkowej zachowują określone proporcje pomiędzy akcjami i obligacjami. Fundusz IFM Globalny Aktywnego Inwestowania ma możliwość, w uzasadnionej sytuacji rynkowej, ulokować 100% środków Klientów wyłącznie w bezpieczne, pieniężne lub dłużne instrumenty, jednocześnie w okresie sprzyjającej sytuacji rynkowej zapewnia zaangażowanie środków w instrumenty akcyjne. Szerokie zróżnicowanie regionalne inwestycji pozwala Klientom pomnażać środki równocześnie w wielu krajach, zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się. Fundusz zapewnia dostęp do różnych instrumentów finansowych, w tym do instrumentów pozwalających zarabiać na spadkach indeksów giełdowych oraz najlepszych w danej kategorii globalnych funduszy inwestycyjnych niedostępnych w Polsce.

Zannualizowana dywidenda na poziomie 11,41% za okres 11 miesięcy potwierdza skuteczność strategii inwestycyjnej realizowanej przez Fundusz oraz efektywność wykorzystywania w tym samym czasie potencjału licznych rynków, różnych instrumentów oraz niedostępnych w kraju funduszy inwestycyjnych.

W okresie 1 stycznia – 20 listopada 2018 r. Fundusz osiągnął bardzo dobry wynik w wysokości 12,41% (jednostka P w PLN).

Czyni to Fundusz najbardziej efektywnym w grupie zagranicznych funduszy aktywnej alokacji dostępnych w Polsce:

Fundusz wypada także najlepiej w gronie zagranicznych funduszy mieszanych (aktywnej alokacji, stabilnego wzrostu, zrównoważonych, mieszanych pozostałych) dostępnych w Polsce:

W tym samym czasie klasyczne fundusze inwestycyjne aktywnej alokacji, stabilnego wzrostu, zrównoważone, inwestujące na polskim rynku, osiągnęły następujące wyniki:

Wkrótce oferta funduszy pod marką IFM poszerzy się o jednostkę w walucie USD. Zostanie ona uruchomiona w funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania. Jednostka w USD będzie odzwierciedlała wynik w walucie głównej funduszu, którym jest euro, dzięki zastosowanej, skutecznej metodzie eliminowania ryzyka walutowego poprzez technikę hedgingu.

Zapraszamy kolejnych Inwestorów do korzystania z jednostki dywidendowej D subfunduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania.

IFM Global Funds S.A.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Listopad: inwestorzy w mieszanych nastrojach

Kluczowe wydarzenia listopada: FED nieoczekiwanie zmienia ton Umowa w (...)

Czytaj więcej

IFM GLOBALNY AKTYWNEGO INWESTOWANIA NAJLEPSZY WŚRÓD FUNDUSZY MIESZANYCH

Rok 2018 to bardzo udany czas dla Funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwe (...)

Czytaj więcej

Październik: fatalny miesiąc dla inwestorów

Kluczowe wydarzenia października: • Rynki boją się jastrzębiego tonu (...)

Czytaj więcej

Wrzesień: wojna handlowa przybiera na sile

Kluczowe wydarzenia wrzesień: USA wprowadza cła na kolejne towary z C (...)

Czytaj więcej

Mamy bessę na rynkach wschodzących

Indeks MSCI Emerging Markets, który jest głównym miernikiem obrazujący (...)

Czytaj więcej

Sierpień: problemy Turcji niepokoją inwestorów

Kluczowe wydarzenia sierpnia: • Prezydent Turcji pogrąża tureckie ry (...)

Czytaj więcej

Czeka nas „sztorm” w globalnej gospodarce?

Rychłe zakończenie konfliktu handlowego między Stanami Zjednoczonymi a (...)

Czytaj więcej

Druga wypłata dywidendy w Funduszu IFM Globalny Aktywnego Inwestowania

IFM Global Funds S.A. informuje, że w dniu 24 lipca br. ustalony zosta (...)

Czytaj więcej

IFM Globalny Aktywnego Inwestowania NAJLEPSZY wśród zagranicznych funduszy mieszanych

Fundusz IFM Globalny Aktywnego Inwestowania zaliczył bardzo udane półr (...)

Czytaj więcej

Czerwiec: Konflikt handlowy się zaostrza

Kluczowe wydarzenia czerwca: • Donald Trump zapowiada wprowadzenie c (...)

Czytaj więcej

Poznaj korzyści płynące z kupna produktów finansowych IFM Global Funds online

pozbądź się stresu transakcyjnego szyfrowanie i PaybyNet
zminimalizowany czas transakcji tylko 12 minut dzieli Cię od dokonania zakupu
nie płacisz
za transakcje
prowizja zawsze 0%
kod SMS do autoryzacji transakcji szybkość i wygoda
Wyróżnienia i nagrody Fundusz IFM Globalny Ostrożnego Oszczędzania znalazł się w gronie 15 najlepszych produktów inwestycyjnych 2016 roku wg Gazety Finansowej (Gazeta Finansowa, 23.09.2016).

Zainwestuj w bezpieczne produkty
finansowe otwarte na Ciebie

Potrzebujesz tylko dowodu osobistego i numeru rachunku bankowego

kup online

Inwestowanie w tytuły uczestnictwa Subfunduszu wiąże się z ryzykiem, a Subfundusz nie gwarantuje osiągnięcia celów inwestycyjnych, ani uzyskania określonych wyników inwestycyjnych. Prezentowane dane dotyczące wyników inwestycyjnych są liczone na bazie stopy zwrotu pomniejszonej jedynie o koszty obciążające poszczególne subfundusze, jednakże bez uwzględnienia opłat manipulacyjnych, pobranych podatkówi innych świadczeń, które powinny być wzięte pod uwagę przy wyliczaniu ostatecznej stopy zwrotu z inwestycji. Uczestnicy Subfunduszu muszą się liczyć z możliwością utraty części wpłaconych środków. Stopa zwrotu z inwestycji w tytuły uczestnictwa uzależniona jest od wartości tytułu uczestnictwa w momencie jego zbycia i odkupienia przez Subfundusz oraz od wysokości poniesionej opłaty manipulacyjnej. Dochód z zainwestowanych środków może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu, a potencjalne korzyści z inwestowania w Subfundusz mogą zostać zmniejszone o pobrane podatki i opłaty wynikające z przepisów prawa, taryf opłat oraz prowizji. Szczegółowe informacje dotyczące Subfunduszu, w tym opis ryzyka inwestycyjnego, opłaty oraz inne koszty związane z uczestnictwem obciążające Subfundusz oraz informacje o podatku obciążającym dochód z inwestycji znajdują się w Prospekcie informacyjnym, Tabeli Opłat Manipulacyjnych i Kluczowych Informacjach dla Inwestorów (KIID).

Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego i nie zawiera propozycji nabycia instrumentu finansowego. Wykresy i diagramy mają charakter wyłącznie ilustracyjny i nie są doradztwem inwestycyjnym ani prognozą. Nie stanowią podstawy do ustalenia zobowiązań żadnej ze stron. Organem nadzoru nad IFM Global Funds S.A. jest Komisja Nadzoru Finansowego w Warszawie. Organem nadzoru nad Subfunduszem jest Commission de Surveillance du Sectour Financier w Luksemburgu.